You are here

Module 0-4 pass lists

The Module 0-4 exams were held from 26 September - 7 October 2016 with the following results

Pass list published: 17 November 2016

Result letter with your mark available on: 18 November 2016

Subject
Module 0 Module 2 Module 4
Module 1 Module 3  

Module 0: Entry exam

The pass mark for Module 0 was 65

One hundred and five presented themselves and sixty-one passed, namely:

Candidate names A-D | Candidate names E-I | Candidate names J-N | Candidate names O-S | Candidate names T-Z

Candidate names A-D

Arul, Christopher
Bajaj, Rahul
Bajwa, Ali
Banda, Heather
Bisht, Narendra
Brodrick, Stephen
Brook, Alan
Brown, Matthew
Burke, Nicola
Chandwani, Naman
Chirume, George
Dawood, Raees
Dlamini, S'Mangaliso
Doyle, Henry

Module 0 continued:
Candidate names E-I

G, Pavan
Gajparia, Deepa
Hakutambwi, Chantel
Heather, Simon
Hilbert, Liliana
Hoang, Chung

Module 0 continued:
Candidate names J-N

Jervis, David
Jhowry, Rikesh
Jones, Thomas
Jordan, Harry
Josan, Davina
Kenyon, Jonathan
Kiama, Sally
Kipilyango, Kwandu
Mahomed, Ayesha
Makoni, Prudence
Malala, Michael
Martin, Julisya
Mathiopoulos, Alexandros
Mayanja, Kato
Moyo, Wonder
Muasya, Mary
Muhammad, Ather
Muir, William
Muskwe, Tanyaradzwa
Nyakundi, Brian
Nyoni, Anna

Module 0 continued:
Candidate names O-S

Papa, Edmund
Papageorgiou-Siora, Dimitra
Pappa, Dionysia
Patel, Anush
Paulo, Ana
Phipps, Bradley
Ribeiro Da Conceicao, Claudia
Schreurs, Roelf
Shah, Varidhi
Shan, Hannah
Sharma, Ronak
Shode, Olayinka
Sikurajapathi, Bopitiye
Singh Chhatwal, Bhupender
Sirisack, Sackmone
Stuller, Jan

Module 0 continued:
Candidate names T-Z

Vango, William
Watkins, Michael
Waweru, Dennis
Zhou, Helper

Module 1: Finance and Financial Mathematics

The pass mark for Module 1 was 63

Sixty-three presented themselves and forty passed, namely:

Candidate names A-D | Candidate names E-I | Candidate names J-N | Candidate names O-S | Candidate names T-Z

Candidate names A-D

Agbabiaka, Debra
Ayekple, Yao
Bagchi, Samir
Baibachinova, Malika
Chady, Zeenat
Cheng, Kok
Cordara, Dominic
Coroliuc, Tiberiu
Daly, Paul
Davy-Smith, Richard
De Graaf, Kurt

Module 1 continued:
Candidate names E-I

Ellis, Andrew
Fryer, Elizabeth
Ghuliani, Lakshya
Gurung, Amrita

Module 1 continued:
Candidate names J-N

Jha, Sanjay
Jikazana, Siphesihle
Johnston, James
Kabir, Ahamadul
Kamau, Margaret
Kell, Bethan
Koros, Anaklet
Kutama, Thomas
Makokha, Christopher
Mmbaga, Helen
Murambadoro, Tsitsi
Ngandu, Christian
Nikisi, Costain
Nyamangara, Tinashe

Module 1 continued:
Candidate names O-S

Ojuok, Christine
Pace, Kirsty
Parker, Deborah
Peter, May
Sirkett, Caitlin
Soromenho Pinto, Fábio

Module 1 continued:
Candidate names T-Z

Verrall, John
Verwey, Stephan
Wanyonyi, Meltreen
Wood, Liam
Wyatt, Kevin

Module 2: Statistics and Models

The pass mark for Module 2 was 64

Forty-six presented themselves and twenty-nine passed, namely:

Candidate names A-Z

Agbabiaka, Debra
Akinniranye, Dotun
Bazun, Danielle
Cheng, Kok
Coates, Rebecca
Coroliuc, Tiberiu
Friel, Thomas
Ghuliani, Lakshya
Gityamwi, Eliada
Gopal, Shailesh
Humphrey, David
Joshi, Madhuri
Kalapodas, Evangelos
Kell, Bethan
Lim Yin Yu, Michelle
Madlani, Sagar
Makokha, Christopher
Matanda, Tendai
Moore, Joseph
Munene, Luke
Munyasia, Betty
Nangay, George
Neelakantan, Sujith
Ormesher, Nicola
Ty, Atith
Vasileiou, Chrystalla
Wanyonyi, Meltreen
Wyatt, Kevin
Yang, Zijiang

Module 3: Long Term Actuarial Mathematics

The pass mark for Module 3 was 66

Twenty-two presented themselves and sixteen passed, namely:

Candidate names A-Z

Ansar, Mahdi
Avis, Jonathan
Careng, Damaso
Fairweather, Cameron
Godbole, Poorva
Haji Zolkepli, Haji
Johnson, Sage
Lennie, Gayle
Maduranga Lakmal, Hewa
Munyasia, Betty
Mwasisebe, Arnold
Ngandu, Christian
Peiris, Waruna
Shah, Aadarsh
Silva, Marisa
Thornton, John

Module 4: Short Term Actuarial Mathematics

The pass mark for Module 4 was 65

Twenty-three presented themselves and seventeen passed, namely:

Candidate names A-Z

Carroll, Richard
Chimhini, Rufaro
Godbole, Poorva
Hanratty, Michael
Johnston, Andrew
Lee, Matthew
Mathews, Tom
Munro, Angus
Paoletta-Jennings, Victoria
Patel, Bijesh
Pg Hj Ismail, Dk
Shah, Aadarsh
Sheffrin, Cherry
Smith, Mark
Smith, Robert
Staley, Faye

By Order of the Council
Luke Hatter, Chairman of the Board of Examiners
17 November 2016

Related documents

Contact Details

Education Services Team

education.services@actuaries.org.uk

Institute and Faculty of Actuaries, 1st Floor, Park Central, 40/41 Park End Street, Oxford, OX1 1JD

+44 01865 268207

We aim to respond to all enquiries within two working days.